Murinjo shpërthen në dhomat e zhveshjes pas humbjes së parë

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 13: Jose Mourinho, Manager of Manchester United shows appreciation to the fans after the Premier League match between Manchester United and West Ham United at Old Trafford on August 13, 2017 in Manchester, England. (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Jose Mourinho ishte shumë i inatosur pas humbjes së Manchester United ndaj Huddersfield, dhe këtë ia bëri të qartë edhe lojtarëve për të parën herë. Unitet u mund nga skuadra e porsa futur në Premier League të shtunën dhe tani është pesë pikë larg kryesuesve të Manchester City. Mourinho ishte aq i zemëruar nga paraqitja sa që ka hedhur xhupin në tokë gjatë momentit të furishëm në dhomat e zhveshjes.
Ishte hera e parë pas 65 viteve që Huddersfield mundi United, duke i dhënë fund ecurisë pozitive të Djajve. Pas ndeshjes, Mourinho ia bëri të qartë lojtarëve se si ndihej, në mënyrën më të ashpër të mundshme, për të parën herë që kur është ulur në stolin e United në maj të 2016.
Sipas shtypit anglez, Mourinho ka sulmuar lojtarët e prapavijës, megjithëse, si për çudi, Lindelof i ka shpëtuar furisë së trajnerit. Lindelof zëvendësoi të dëmtuarin Jones në minutën e 23-të, por ishte gabimi i tij që çoi te goli i dytë i kundërshtarëve. Por Mourinho e kishte me veteranët e ekipit. Trajneri e tregoi inatin e tij edhe publikisht në konferencën për shtyp.