Ballina Politikë Si u filmua Gjiknuri duke i dhënë para Habilajve për të blerë...

Si u filmua Gjiknuri duke i dhënë para Habilajve për të blerë votat

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri është filmuar duke i dhënë para Habilajve në fushatë për të blerë votat. Denoncimi është bërë nga një qytetar nga Vlora, i cili i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha. Gjiknuri ka qënë drejtues politik i Partisë Socialiste në Vlorë dhe ka drejtuar fushatën.

“Gjiknuri ne tepsi! I filmuar duke i dhene para Habilajt ne fushate per te blere votat!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!”, shkruan Berisha.

“Pershendetje Doktor! Gjate fushates elektorale te fundit, Habilajt uleshin per dreka dhe darka me Damian Gjiknurin ne Vlore. Madje Habilajt kane edhe regjistrime duke i ofruar para ne dore D.Gjiknurit. Kane pasur mardhenie te regullt interesash Gjiknurin. Ju uroj shendet. Anonim Ju lutem!”, shkruan qytetari nga Vlora.

Exit mobile version