Grezda i shënon edhe Rijekës

Eros Grezda ka shënuar golin e tretë në Kroaci. Një javë më parë i kishte shënuar Dinamo Zagreb, ndërsa sot u ka shënuar kampionëve kroatë të Rijekës. Mesfushori i Kombëtares shqiptare vazhdon të shkëlqejë, teksa ka shënuar një gol spektakolar në minutën e 62-të, duke barazuar përkohësisht ndeshjen dhe më pas skuadra e tij Osijek e ka fituar 1-2 në transfertë. Ai mori një top në zonë, bëri një rrotullim të bukur dhe më pas godet me të majtën për ta dërguar në rrjetë. Këtë sezon, Grezda ka shënuar 3 gola në kampionat me ekipin e Osijek, ndërkohë që edhe në Kombëtare ka zhvilluar ndeshje shumë të mira, ku vlen të përmendet ndeshje me Italinë në Shkodër, ku Buffon ndali 3 herë gjuajtjet e tij.