Bonucci do të mungojë ndaj Juventus

Dy ndeshje pezullim për Leonardo Bonucci, për pasojë të atij brryli në dëm të Rosit, gjatë ndeshjes Milan-Genoa, kur la ekipin kuqezi në inferioritet numerik që në pjesën e parë. Vendimi është marrë nga Gjykata Sportive. Kapiteni kuqezi do të humbasë kështu transfertën e të mërkurës në Verona kundër Chievo dhe mbi të gjitha do të mungojë në supersfidën e të shtunës në “San Siro” kundër ish-ekipit të tij, Juventus. Ndërkohë, të dënuar me vetëm një ndeshje janë shapllur: Cassata (Sassuolo), Mandzukiç (Juventus), Bruno Zucolini (Hellas Verona) dhe Gonzalez (Bologna). Gjobat ndaj klubeve: 15.000 euro ndaj Napolit për hedhje të flakadanëve ndaj sektorit mik, 12 000 euro ndaj Inter për kore diskriminuese me bazë territorial dhe baner ofensiv, që i shtohen edhe 4 000 euro për vonesë në fillimin e ndeshjes me 6 minuta.