Benzema?! Kane shënoi sërish

Real Madrid's Karim Benzema celebrates after scoring against Xerez during their Spanish first division match at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid September 20, 2009. REUTERS/Paul Hanna (SPAIN SPORT SOCCER)

Vazhdojnë replikat mes Gary Lineker dhe Zinedine Zidane në Twitter. Ish-ndërkombëtari anglez kishte vënë në diskutim cilësitë reale të Karim Benzema, ndërsa trajneri i Real Madrid-it i është përgjigjur duke mbrojtur lojtarin e tij. Deri në këtë pikë të sezonit Karim Benzema ka shënuar vetëm një gol në La Liga kundër Getafe-s. I futur në lojë në pjesën e dytë, ndërkombëtari francez nuk shënoi, por shërbeu një asist për Marcelo-n që realizoi golin e tretë të fitores 3-0 të “Los Blancos” ndaj Eibar-it.
Por këshilltari i BBC-së nuk ka ndalur dhe ka përfituar nga performanca e Harry Kane për të vijuar replikat. Me dy golat e shënuar Harry Kane ishte protagonist i fitores së Tottenham-it 4-1 ndaj Liverpool-it në javën e 9 të Premier League-s:“Harry Kane shënoi sërish. Fatmirësisht, Zidane mendon se, Benzema është më i miri, pra, ata nuk do të tentojnë të na e marrin”, shkroi në Twitter Lineker. Real Madrid është përfolur si një nga klubet që interesohet për ndërkombëtarin anglez.