“Ky është Rama dhe narkoshteti që duhet të marrë fund”

Kryetari i PD, Basha ka reaguar pas deklaratave të kreut të organizatës kriminale që ka dalë hapur në mbrojtje të ushtarit të tij Tahir dhe kundër Drejtësisë. “Ky eshte Edi Rama: Ka futur njerez per mospagese dritash ne burg ku jane vetevrare, ka futur ne burg qytetare te varfer per ca tulla mur te shtuar pa leje. Dhe do te mbaje te lire bashkepunetorin e tij dhe te krimit te organizuar te kapur ne flagrance para syve te gjithe botes nga antimafia italiane ne trafik droge dhe armesh. Ky eshte narkoshteti. Kjo duhet te marre fund!”, shprehet Basha.