Ballina Sport Taulant Xhaka shënon një supergol në Rusi

Taulant Xhaka shënon një supergol në Rusi

Taulant Xhaka ka shënuar një supergol, në takimin që është duke u luajtur në Rusi, mes CSKA-së vendase dhe Bazelit, ekip me të cilin aktivizohet mesfushori kuqezi. Xhaka i dha avantazhin skuadrës së tij, në minutën e 29-të, me një gol të mrekullueshëm, të shënuar me goditje nga distanca. Mesfushori me origjinë nga Kosova është një titullar fiks i skuadrës zviceriane, por edhe i kombëtares shqiptare.
Taulant Xhaka ka treguar një paraqitje fantastike ndaj CSKA Moscow në Rusi, duke shënuar edhe njërin nga dy golat për skuadrën e tij. Xhaka me anë të një postimi në Facebbok tregon se, është shumë i lumtur për golin e tij. “Një super mbrëmje. Shumë i kënaqur që shënova në këtë ndeshje kaq të rëndësishme”, shkruan Xhaka në Facebook.
Mesfushori i kombëtares kuqezi, Taulant Xhaka, ka zhbllokuar ndeshjen në fushën e CSKA-së së Moskës me një magji të realizuar në minutën e 29-të. Në minutën e 90-të ka ardhur edhe goli i sigurisë për miqtë që kanë realizuar me Oberlin. Xhaka me shokë, pas kësaj fitoreje, ndodhen në vendin e dytë, tri pikë larg Manchester United.

Exit mobile version