Mediat e huaja jehonë kërkesës për arrestimin e Tahirit

Mediat e huaja dhe më prestigjioze nga ato europiane tek ato amerikane i kanë bërë jehonë lajmit për kërkesën mbi arrestimin e Saimir Tahirit. Euronews jep lajmin: Prokurori i Përgjithshëm kërkon arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm për korrupsion dhe trafik droge. Miami Herald, duke ju referuar “Associated Press” shkruan: Prokurori i Përgjithshëm kërkon heqjen e imunitetit të ish-ministrit. Media italiane “Il Fatto Quatidiano” shkruan: Arrestimi i trafikantit të drogës përfshin edhe ish-ministrin e Brendshëm dhe qeverinë… News Paper of Sicily shkruan: Droga nga Shqipëria në Siçili, kërkesë e re: Arrestimi i ish-ministrit të Brendshëm. Media franceze “Courier des Balkans” shkruan, Mafia shqiptare: Kushëriri i ish-ministrit të Brendshëm është arrestuar në Itali.