Ballina Aktualitet Konfiskohet skafi i Tahirit

Konfiskohet skafi i Tahirit

Konfiskohet skafi i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-kryeministri Berisha shkruan në një postim në Facebook se gjatë aksionit policor në Babicë të Vlorës ku u sekuestruan 4.5 ton drogë, u bllokua edhe skafi i ish-ministrit Saimir Tahiri. Në një status në faqen e tij të ‘Facebook-ut, Berisha shkruan se që nga viti 2013 kur Tahiri bleu skafin e trafiqeve, ai ua la në “përdorim” tezakëve famoz.
“Konfiskohet në Babicë skafi i Saje qorrit!
Të dashur miq, skafi i konfiskuar mbrëmë në Babicë është i Saimir qorrit, të cilin njëlloj si makinën pas denoncimit që i bëmë si skafoministër dy vite më parë, ai ia “shiti” me notere Moisi Habilajt.
Që nga viti 2013, kur Saje bleu skafin e trafiqeve, ai ua la në “përdorim” tezakëve famoz.
Qytetarë, Ky është Narko-shteti, pra në këtë rast shteti nuk ka dështuar në luftën kundër trafiqeve, por i bënë vetë ato. Ministri i ngarkuar me luftën e tyre bëhet organizator kryesor trafiqesh, dhe kur denoncohet me dhjetëra herë nga opozita, ai shpallet si ylli i qeverisë nga Noriega.

Exit mobile version