Baka: Kam luajtur te Milani më i keq i gjithë historisë

Foto Francesca Soli - LaPresse17 08 2015 Milano (Italia)sport calcioCoppa Italia Tim Cup 2015Milan vs PerugiaNella foto: Carlos BaccaPhoto Francesca Soli - LaPresse17 08 2015 Milano (Italy)sport footballTim Cup 2015-2016Milan vs PerugiaIn the pic: Carlos Bacca

Carlos Bacca nuk ruan kujtime të mira nga aventura e tij tek Milani. Në një intervistë sulmuesi kolumbian tashmë i huazuar nga kuqezinjtë te Villareali ka përdorur tonet e ashpëra, kur është pyetur për eksperiencën e tij tek 7-herë kampionët e Europës. “Kam luajtur te Milani më i keq i të gjithë historisë. Pas 31 vitesh, presidenti Berlusconni dëshironte të shiste klubin. Me trajnerin dhe drejtuesit e rinj kishim ide të ndryshme, megjithatë kam ikur me kokën lart, sepse kam dhënë kontributin tim që Milani sot është në Europë”, nënvizoi Carlos Bacca.