Pochettino mund të drejtojë Real Madridin

Tottenham ka arritur që të nxjerrë një barazim 1:1 ndaj Real Madridit në “Santiago Bernabeu”. Pas kësaj ndeshjeje, ish-mesfushori i Tottenhamit, Jamie Redknapp, e ka lavdëruar trajnerin argjentinas, Mauricio Pochettino. Redknapp mendon se Pochettino mund ta drejtojë Real Madridin dhe çdo skuadër të madhe në të ardhmen.
“Të gjithë po flasim për të, ai është në mesin e më të mirëve. Ai mund të menaxhojë çdo klub në botë edhe Real Madridin. Tottenham është shumë, shumë me fat që e ka Pochettinon”, tha Redknapp për “Sky Sports”.
“Tottenham ka një nga menaxherët më të mirë në aspektin e zhvillimit të lojërave, ai përmirëson futbollistët dhe gjithashtu ai është taktikisht i mirë sa kushdo tjetër”, ka theksuar Redknapp. Sipas mediave të huaja, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez e sheh Pochettinon si pasardhës të Zinedine Zidane, i cili mund të largohet nga skuadra në fund të këtij sezoni.
Ndërkohë, Karim Benzema mori një “përshëndetje” nga ish-lojtari i Anglisë, Gary Lineker, i cili ishte gjithashtu një lojtar i Barçës. Ish-futbollisti ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter: “Më duket mua apo Benzema është një i mbivlerësuar? Një gol ka shumë ndeshje, në një skuadër aq të fortë, si Real Madridi, nuk është asgjë e veçantë. Jo mirë”.