Belotti në fushë ndaj Interit

MILAN, ITALY - NOVEMBER 15: Andrea Belotti of Italy looks on during the International Friendly Match between Italy and Germany at Giuseppe Meazza Stadium on November 15, 2016 in Milan, . (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Përmirësohet ndjeshëm gjendja e Andrea Belottit. Sulmuesi i Torinos, i cili për momentin është i dëmtuar, po rikuperohet shumë shpejt dhe me shumë gjasa do të jetë në fushë për përballjen e dyfishtë të Italisë me Suedinë në play off, duel në të cilin është në lojë bileta e Botërorit Rusi 2018. Sipas parashikimeve të mjekëve Belotti, i cili mungoi në dy sfidat e fundit të përfaqësueses së kaltër, do të jetë në fushë në datën 5 nëntor në ndeshjen që Torino do të zhvillojë ndaj Interit në “San Siro” dhe në këtë mënyrë do të jetë plotësisht i gatshëm për sfidën e parë play off ndaj Suedisë që do të luhet më 10 nëntor.