Manchester City, Aguero thërret Mesin

Sergio Aguero ëndërron Lionel Mesin si partner sulmi tek Mancehster City. Argjentinasi është i vetëdijshëm se klauzola prej gati 300 milionë eurosh që parashikon kontrata e Mesit me Barcleonën me qëllim parandalimin e largimit të tij, është një mur i vështirë për t’u kapërcyer, por jo i pamundur për klubin e tij:
“Do të ishte fantastike të ishim shokë skuadre tek Manchester City edhe pse është shumë e komplikuar. Gjithsesi, problemi nuk mendoj se do të ishte financiar, pasi paratë nuk janë një problem për këtë klub, por mendoj se Mesi ashtu si dhe Ronaldo është një lojtar ikonë, simbol tek klubi i tij dhe largimin ndoshta do ta mendonte me kosto morale”, tha Aguero.
Në fakt është përfolur shumë gjatë kohëve të fundit mundësia e një aventure të re për yllin argjentinas me anglezët e Manchester Cityt dhe Aguero nuk do të ishte i vetmi që do të lumturohej me praninë e gjigantit 30-vjeçar, i cili i vetëm i siguroi suksesin dhe kualifikimin e Kombëtares së tij në Botërorin Rusi 2018. Mbetet për t’u parë, pasi çdo gjë mund të ndodhë.