Liverpool, Mane 6 javë pushim

Lajme aspak të mira për Liverpool dhe kombëtaren e Senegalit. Sadio Mane ka pësuar një dëmtim serioz në ndeshjen e fundit me kombëtaren në eliminatoret e Botërorit dhe kontrollet konfirmuan se mesfushori me tipare sulmuese duhet të qëndrojë 6 javë pushim. Për Klopp kjo është një goditje e rëndë, pasi Mane do të humbasë 10 ndeshje me Liverpoolin, por edhe Senegali humbet një lojtar të rëndësishëm për dy sfidat eliminatore të Botërorit ndaj Afrikës së Jugut.