Handanoviç gati për derbin

Samir Handanoviç gati për derbin e Madoninës. Gardiani i Interit ka folur në lidhje me supersfidën e fundjavës atë kundër Milanit. Slloveni është shprehur se ekipi ka vetëm një objektiv, të fitojë dhe një gjë e tillë është e arritshme pasi skuadra po kalon një moment të mirë. Handanoviç gjithashtu shtoi se Inter ka arritur të bëjë hapa para gjatë këtyre muajve, por thekson se duhet të qëndrojnë me këmbë në tokë pasi kampionati është i gjatë.
“Derbi është një ndër takimet më speciale. Gjatë këtyre muajve kemi ecur përpara, por ende nuk kemi arritur asgjë. Ka vend për përmirësim. Ndaj Milanit duhet të bëjmë kujdes, pasi kanë formuar një skuadër me elementë cilësorë që mund të ndëshkojnë në çdo moment. Duhet të jemi të vëmendshëm dhe të japim maksimumin nëse duam të fitojmë përballë tyre. Jemi një skuadër më e fortë në krahasim nga sezoni i kaluar, këtë e them jo vetëm për shkak të renditjes, por edhe për mënyrën se si luajmë”, u shpreh ai.
Më pas gardiani zikaltër foli për teknikun Spalleti, por edhe për të ardhmen e tij. Dëshira e tij është të luajë deri në moshën 40-vjeçare, ndërsa për trajnerin u shpreh se i ka dhënë një tjetër imazh skuadrës dhe se është njeriu i duhur për të çuar Interin përpara.
“Spalleti është trajner fantastik. Po bën një punë shumë të mirë me të gjithë ne. Performanca e Interit në këto javë të para në kampionat sigurisht që është merita e tij. Personalisht dëshiroj të luaj deri në moshën 40-vjeçare, ku dhe se tek kush ekip, kjo mbetet për t’u parë. Ky është objektivi im personal”, tha Handanoviç.
Drejtuesit e Interit po përgatisin rinovimin e kontratës për sllovenin që do të zgjasë deri më 2021. Pritet që në ditët në vazhdim palët të ulen për të biseduar, si dhe për të gjetur gjuhën e përbashkët.