E paqartë e ardhmja e Milan Badelj te Fiorentina

FLORENCE, ITALY - APRIL 17: Milan Badelj of ACF Fiorentina in action during the Serie A match between ACF Fiorentina and US Sassuolo Calcio at Stadio Artemio Franchi on April 17, 2016 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Milan Badelj është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Fiorentina e Piolit, por në mënyrë paradoksale është kthyer edhe në një problem për klubin. Mesfushori kroat është në vitin e fundit të kontratës me klubin vjollcë dhe bisedimet me drejtuesit nuk kanë patur asnjë avancim për një fund të lumtur. Dhjetori do të jetë muaji deçiziv për të arritur një akord, pasi Pioli e dëshiron Badelj me çdo kusht në ekip dhe nëse nuk do të ketë marrëveshje, lojtari mund të zgjedhë ekipin e ri që në merkaton e dimrit.