Deulofeu drejt rikthimit te Milani

Gerard Deulofeu mund të rikthehet në Serinë A, në ekipin ku shkëlqeu vitin e kaluar. Pavarësisht se u rible nga Barcelona në verë, sulmuesi spanjoll nuk gjen hapësira te katalanasit dhe për të luajtur titullar mund të rikthehet te Milani. Mësohet se drejtuesit e Barcelonës kanë fiksuar në 20 mln euro çmimin e 23-vjeçarit spanjoll, teksa Milani po përgatit ofertën. Operacioni mund të përshpejtohet që në janar nga ana e kuqezinjve për të mos rritur konkurrencën për Deulofeun në verën e ardhshme.