Çmenduri për Kane

Real Madrid e dëshiron me çdo kusht yllin e Tottenhamit, Harry Kane dhe kërkon të bëjë çmenduri në merkaton e verës. Sipas Diario Gol, Real Madrid e ka marrë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane nga Tottenhami. Diario Gol shkruan se Los Blancos janë të gatshëm t’i sakrifikojnë tre yje për Kanen.
Thuhet se Reali do t’i ofroj Tottenhamit yjet si Gareth Bale, Luka Modriç dhe Karim Benzema për Kanen. Më herët është raportuar se kampioni i Spanjës dhe Evropës është i gatshëm t’i ofroj Tottenhamit 2000 milionë euro për sulmuesin anglez. Mbetet të shihet gjatë verës së ardhshme se çka do të ofroj Real Madrid për Kanen. Real Madridi është i gatshëm që ta shesë Gareth Bale. Sipas “El Confidencial”, Real Madrid është i gatshëm që ta shesë yllin e saj, Gathet Bale. Bale po ka probleme të vazhdueshme me lëndimet, derisa kjo po i shkakton probleme trajnerit të Los Blancos, Zinedine Zidanes. Kështu, thuhet se nëse Real Madrid merr një ofertë prej 100 milionë eurove është e gatshme ta shesë uellsianin.
Gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, Bale ishte kërkuar nga menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho. Ndërkohë, Real Madridi është i interesuar për blerjen e portierit të Manchester Unitedit, David De Gea, megjithëse De Gea ka rënë edhe në radarin e Paris Saint-Germain, raporton e përditshmja sportive franceze, “Le10 Sport”. PSG e ka prioritet portierin spanjoll, pasi hoqi dorë nga ai i Atletico Madridit, Jan Oblak, për shkak të çmimit të lartë, 100 milionë funte.
Ndërkohë, Barcelona nuk heq dorë nga Philippe Coutinho dhe kërkon ta transferojë që në janar. Sipas të përditshmes sportive katalane, Mundo Deportivo, Philippe Coutinho ka një marrëveshje me Liverpoolin që të largohet në janar. Coutinho shpreson që klubi nga Anfield do ta mbajë premtimin, derisa shpreson që të realizojë ëndrrën, duke u transferuar në Barcelonë.
Sipas “Mundo Deportivos”, Barcelona ende është kontakt me ish-yllin e Interit. Gjatë verës, Barcelona kishte bërë çmos që ta transferojë brazilianin, por Liverpool u ka rezistuar milionave të klubit nga La Liga. Mbetet të shihet në janar, nëse Coutinho do t’i bashkohet Barcelonës, apo ky transferim do të shtyhet deri në verën e ardhshme.
Arlind RAMA