Ballina Sport Reali vendos të largojë Gareth Bale

Reali vendos të largojë Gareth Bale

Gareth Bale person non grata tek Reali i Madridit. I transferuar me shumë bujë në radhët e klubit Los Blancos, tashmë mesa duket sulmuesi uellsian konsiderohet si një element i panevojshëm për teknikun Zidane. Dëmtimet e shpeshta të 27-vjeçarit duket se janë dhe shkaqet se përse Presidenti i Realit të Madridit sëbashku me teknikun Zinedine Zidane po mendojnë të shesin lojtarin. Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, klubi merenges ia ka ofruar Bale ekipit të Manchester United për shumën e 90-milionë eurove. Në fakt, tekniku i “Djajve të Kuq” Jose Mourinho tentoi tia shkëpuste Ralit yllin e skuadrës gjatë merkatos verore, por një gjë e tillë nuk u realizua kurrë.
Situata tashmë paraqitet ndryshe, këtë herë janë drejtuesit e klubit spanjoll ata që dëshirojnë largimin e uellsianit. Shumë është e përcaktuar 90 milionë euro, ndërkohë nga ana tjetër ish-futbollisti i Tottenham në disa raste është shprehur se ndihet komod tek merenges dhe as që e mendon aspak të largohet. Përtej dëshirës, Bale gjasat janë që e ardhmja e tij të jetë larg Realit të Madridit dhe një gjë e tillë ndoshta mund të ndodhë që në merkaton dimërore.

Exit mobile version