Griezmann, objektivi për Barçën

Barcelona shënjestron Antoine Griezmanm. Paolo Dybala ka qenë një objektiv i hershëm i katalanasve. Madje, gjatë merkatos që lamë pas u fol shpesh për një transferim të mundshëm të argjentinasit në radhët e blaugranave. Oferta ishte konkrete, por drejtori i Përgjithshëm i Juventusit, Beppe Marotta në shumë raste është shprehur i prerë në lidhje me këto zëra. Dybala nuk ikën, pavarësisht shumës që mund të ofrohet për të. Në muajt në vazhdim drejtuesit bardhezinj do të bëjnë çmos për ta blinduar numrin 10. Nisur nga ky fakt, Barcelona tashmë është vënë në ndjekje të një tjetër sulmuesi, atij të Atletico Madrid, Antoine Griezmann. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, qëllimi i blaugranave është që t’ia shkëpusë Atleticos yllin e skuadrës përpara fillimit të botërorit në Rusi. Momentalisht francezi ka një klauzolë që kap shifrën e 200 milionë eurove, klauzolë që qershorin e ardhshëm do të reduktohet në 100 milionë euro, duke thjeshtësuar në njëfarë mënyre operacionin. Në radhët e Los Colchoneros duket se tashmë i janë dorëzuar idesë që sulmuesi nuk do të jetë më pjesë e skuadrës sezonin e ardhshëm, duke parë dhe interesin e fortë që ka United për 26-vjeçarin. Sidoqoftë pista Premier League është opsioni që kuotohet më pak pasi dëshira e Grizemann është të vazhdojë aventurën në La Liga.