De Laurentiis: Dua Chiesën nga Fiorentina

Objektivi i vërtetë i Napolit në merkato është Federico Chiesa. Për të zëvendësuar të dëmtuarin Milik, De Laurentiis po shikon për përforcime dhe për skemat e Sarrit, Chiesa është perfekt dhe këtë nuk e fsheh edhe presidenti napoletan. Ai tha se i ka kërkuar pak ditë më parë vëllezërve Della Valle të blejë Chiesën, por pa marrë një përgjigje për çmimin e kartonit. De Laurentiis e pranoi se çmimi për talentin italian është i lartë, por synimi i tij është ta mbyllë në janar këtë operacion pasi në verë çmimi i lojtarit mund të rritet.