Basha: Shullazi dhe Tahiri të sinkronizuar me urdhër të Ramës ndaj Berishës

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës për të thirrur si dëshmitar ish-Kryeministrin Berisha në gjyqin e Shullazit pas kërkesës së bërë nga Tahiri dhe kapobanda Shullazi. Në një postim në Facebook Basha shkruan se, kjo është një përpjekje e koordinuar mes dy ortakëve me urdhër të Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga krimet dhe trafiqet ku janë përfshirë së bashku.
“Sajmir Shullazi dhe Emiljano Tahiri në sintoni të plotë me njëri-tjetrin kërkojnë dëshminë e Sali Berishës. Kjo natyrisht nuk është rastësi, por një përpjekje e koordinuar mes dy ortakëve me urdhër të Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga krimet dhe trafiqet ku janë përfshirë së bashku. T’i kërkosh Edi Ramës të luftojë krimin e organizuar është njësoj si t’i kërkosh të luftojë vetveten”, shkruan Basha.