Joao Mario: Ndaj Milanit duam fitore

Joao Mario paralajmëron Milan. Mesfushori i zikaltërve në prag të derbit të Madoninës shfaqet entuziast dhe i karikuar. Në një intervistë, portugezi deklaron se skuadra në krahasim me sezonin e kaluar është më e organizuar dhe se ndaj Milanit misioni i tyre i vetëm është të fitojnë. Gjatë intervistës Joao Mario nuk harron të komplimentojë dhe teknikun Luciano Spalletti që sipas portugezit deri më tani, ai ka arritur të bëjë një punë shumë të mirë.
“Po kalojmë një moment të mirë dhe duam të fitojmë përballë Milanit. Shpresoj që dhe tifozët të na ndihmojnë në arritjen e këtij objektivi. Në krahasim me sezonin e kaluar, Inter ka ndryshuar shumë jemi më të organizuar. Spalletti i ka dhënë një tjetër imazh ekipit dhe puna e tij është forcë për ne. Kam biseduar me të dhe sigurisht që dhe dëshira e tij është që të fitojmë në derbi”, u shpreh Joao Mario.
Më pas, mesfushori tregoi se ka patur dhe një bisedë me shokun e tij të skuadrës në Kombëtaren portugeze, që njëkohësisht është dhe sulmuesi i Milanit, Andre Silva, me të cilin në derbi do të jenë rivalë. Joa Mario u shpreh se dhe dëshira e 21-vjeçarit është të fitojë në derbi, por momentalisht fokusi i tyre është kombëtarja.
Parqitjet e Geoffrey Kondogbia kanë bindur drejtuesit e Valencias, ku është i huazuar nga skuadra e Interit, ta blejnë përfundimisht kartonin e futbollistit. Spanjollët do të derdhin në arkat e zikaltërve shumën e 25 milionë eurove, ndërsa lojtarit do t’i ofrojnë një kontratë 4-vjeçare. Gjithsesi nëse ky operacion nuk shkon në mënyrën e duhur, Liverpool e Tottenham janë gati të futen në garë për të siguruar shërbimet e 24-vjeçarit.