Danny Rosse sërish në “lupën” e Mourinhos

MANCHESTER, ENGLAND - JANUARY 21: Danny Rose of Tottenham Hotspur during the Premier League match between Manchester City and Tottenham Hotspur at Etihad Stadium on January 21, 2017 in Manchester, England. (Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

Man.United nuk i ndahet Danny Rosse. Gjatë merkatos që lamë pas, emri i mbrojtësit të skuadrës së Tottenham ishte një ndër më të kërkuarit nga ana e teknikut portugez. Bisedimet ishin konkrete, por palët nuk arritën të gjenin gjuhën e përbashkët. Sidoqoftë drejtuesit e “Djajve të Kuq” nuk janë dorëzuar, pasi ashtu edhe siç raportojnë mediat britanike gjatë merkatos dimërore, United do të hidhet sërish në sulm për të siguruar shërbimet e 27-vjeçarit. Gara nuk duket edhe aq e thjeshtë, pasi në ndjekje të Rosse është edhe Chelsea. Mes dy klubeve do të jetë një garë se cili prej tyre do të ofrojë më shumë dhe se cili prej tyre do të arrij të bindi drejtuesit e Tottenham për ta lënë të lirë Rosse, ndërkohë që nga ana e tjetër duhet marrë në konsideratë dhe dëshira e mbrojtësit, i cili në disa raste e ka lënë të hapur mundësinë për t’u larguar nga skuadra. Në janar Chelsea dhe Man.United do të jenë përballë njëri-tjetrit në një tjetër betejë, jashtë fushës së blertë.