Denoncimi, afera korruptive e Manastirliut me uniformat e spitaleve

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në Facebook mesazhin e një punonjësi, i cili denoncon aferat korruptive të ministres së Shëndetësisë, Manastirliu, me uniformat e spitaleve. Në mesazh thuhet se, pasi Manastirliu ua ndërroi katër herë uniformat, duke bërë tendera korruptivë stafit të QSUT shkon edhe bën megaskandalin tani me të gjitha spitalet, duke futur të njëjtën kompani. Postimi i Berishës: “Ja si i vesh ndrikull Manastirliu me detyrim punonjësit e shëndetësisë për të mbushur xhepat e vet! Lexoni mesazhin e punonjësit dixhital! Sb “Doktor uroj të jesh mirë dhe jetë të gjatë. Kjo ndrikulla e QSUT që e kanë bërë ministre të Shëndetësisë tani po vesh gjasme me të njëjtat uniforma të gjithë stafin në spitalet e rretheve të ngjashme me ato në QSUT.
Ky është një korrupsion i pastër i ndrikullës Manastirliu, pasi ua ndërroi katër herë uniformat, duke bërë tendera korruptivë stafit të QSUT shkon edhe bën megaskandalin tani me të gjitha spitalet, duke futur të njëjtën kompani.
Beqja me Ramën vodhën sa deshën në kurriz të mjekëve dhe infermierëve me lloj-lloj PPP-je, kurse kjo ndrikulla tall menderen me uniforma se këto kanë ngelur tani”.