Ballina Sport Dëmtohet Riberi, do mungojë gjatë

Dëmtohet Riberi, do mungojë gjatë

Një ndalesë e gjatë parashikohet për sulmuesin francez të Bayern Mynih, Franc Ribery që u pa të shoqërohej jashtë fushe me ndihmën e stafit pas atij dëmtimi që pësoi gjatë takimit me Hertën e Berlinit. Ribery kishte shumë dhembje për t’u ekzaminuar nga stafi mjekësor i bavarezëve, sepse siç u konfirmua më pas ka dëmtuar jo pak, por pikërisht ligamentin e gjurit.
Për trajnerin e përkohshëm të gjermanëve Willy Sagnol, që mori detyrën e re pas shkarkimit të Ancelottit vetëm disa ditë më parë, dëmtimi i 34-vjeçarit në debutimin e tij si trajner në stolin e bavarezëve i vështirësoi gjërat. Bavarezët kryesonin në pjesën e parë me golin e shënuar nga Humels, shpresat e të cilëve, u rritën në pjesën e dytë kur Lewandowski shënoi golin e dytë në minutën e 49, por gjithçka u zbeh me barazimin e Ondrej Duda dhe Salomon Kalou që e mbyllën takimin në barazimin 2-2. Duhet të tregoheshim më eficentë u shpreh më pas Sagnol, ish-legjenda e Bayern Mynih. Me gjithë shpresën që mbarte ky takim, sërish bavarezët janë të bllokuar, duke qenë se kanë një diferencë prej 5 pikësh me kryesuesit e Borusias së Dortmundit. Dëmtimi i Ribery, presupozohet të jetë i rëndë ndaj dhe parashikohet ta lërë atë jashtë fushe për disa javë radhazi.

Exit mobile version