Juve, Alex Sandro e Chiellini drejt rinovimit

Kohë rinovimesh te Juventus. “Zonja e Vjetër” dëshiron të “blindojë” kampionët e saj duke nisur që nga Alex Sandro dhe Giorgio Chiellini. Lojtari brazilian gjithmonë është pëlqyer nga Chelsea, por shpresat e “Bluve të Londrës” duket se do të shuhen, pasi bardhezinjtë mendojnë t’i ofrojnë kontratë deri në vitin 2022, me një pagë prej 5 mln rurosh në sezon. Kaq pritet të jetë edhe kohëzgjatja e kontratës edhe me Chiellini.