Plagoset me armë pronari i një lokali në Elbasan

Pronari i një pike llotosh në Elbasan është plagosur me armë zjarri mesnatën e të martës. Ngjarja ndodhi në lagjen “Luigj Gurakuqi” në Rrugën “Rinia” në ambientet e brendshme të lokalit pas një konflikti për motive të dobëta. Sipas versionit të policisë, në grindje e sipër autori që dyshohet të ketë qenë në gjendje të dehur, ka dalë në rrugë dhe ka qëlluar me armë zjarri.
Si pasojë është plagosur me armë zjarri shtetasi Marvis P., 34 vjeç, banues në Elbasan, i cili ndodhet në Spitalin Kirurgjik Elbasan nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale dy gëzhoja, armë zjarri pistoletë.