Vetëm Dybala!

Me një fillim sezoni të shkëlqyer, me 12 gola në 8 takimet e para zyrtare të luajtura dhe me vetëbesimin se tashmë është një prej yjeve të futbollit europian, Paulo Dybala vazhdon të krijojë jehonë rreth tij duke rritur gjithnjë e më shumë interesin e klubeve më të mira të kontinentit që kërkojnë shërbimet e 23-vjeçarit. Mesa duket Reali i Madridit është ndër më të interesuarit për sulmuesin argjentinas, pasi klubi i Florentino Perez mësohet t’i ketë thënë jo opsioneve si Cavani dhe Lewandowski vetëm për të arritur yllin e Juventusit.
Oferta zyrtare e Los Blancos pritet që të mbërrijë verën e ardhshme tek bardhezinjtë që nuk do të pranojnë të nisin tratativat me asnjë klub që ofron më pak se sa shifra prej 150 milionë eurosh. I vetmi problem për klubin mbretëror do të ishte bollëku që do të krijohej në repartin e avancuar me mbërritjen hipotetike të La Joyas, e në një rast të tillë i pari që do të shihej t’i jepte lamtumirën “Bernabeut” do të ishte pikërisht Gareth Bale.
Real Madrid gjatë kësaj vere nuk ka transferuar asnjë lojtar të madh, pasi këtë e kishte kërkuar trajneri Zinedine Zidane. Por, fjala e francezit nuk do të vlejë edhe verën e ardhshme, pasi vetë presidenti i Real Madridit, Florentino Perez do të përfshihet në bisedime me Juventusin për sulmuesin Paulo Dybala.
Perez është një fans i madh i argjentinasit dhe beson se është lojtari më ideal për sulmin e tij. Presidenti i Realit gjatë kësaj vere i kishte ofruar trajnerit Zidane lojtarët si Cavani, Hazard, Mbappe, Aubameyang dhe Griezmann, por të gjithë ishin refuzuar nga trajneri francez, i cili ishte i kënaqur me skuadrën e tij. Sipas “Mundo Deportivo”, Perez për verën e ardhshme e dëshiron Dybala-në dhe do të bëjë gjithçka për transferimin e tij.
Cristiano Ronaldo ka statistika të jashtëzakonshme ndaj skuadrave gjermane në Gjermani. Portugezi ndaj skuadrave gjermane në udhëtim ka luajtur 20 ndeshje, duke shënuar 23 gola. Ndërsa, në total Ronaldo ka luajtur 141 ndeshje në Ligën e Kampionëve duke shënuar 107 gola, rekord në këtë garë.