Inzagi elozhe Strakoshës

Trajneri i Lacios, Simone Inzagi, ka lavdëruar paraqitjen e portierit shqiptar Thomas Strakosha, pas ndeshjes së sotme të fituar 0-3 në transfertë ndaj Veronës. “Një nga elozhet sot i shkon Strakoshës, autor i një pritjeje të jashtëzakonshme në momentin, kur Verona mund të rikthehej në ndeshje. Është si të kishte shënuar gol. I kërkoj vetëm që të mbetet i përulur dhe të vazhdojë të përmirësohet”, tha Inzagi. Paraqitja e portierit të kombëtares shqiptare u vlerësua me notën 6.5.