Gundogan i pafat, dëmtohet sërish

Fati i keq duket se vazhdon të përndjekë Ilkay Gungogan. I saporikthyer nga një mungesë e gjatë për shkak të dëmtimit në gju, mesfushori gjerman ka rënë sërish viktimë e problemeve fizike, por kësaj radhe nga një ndërhyrje e rrezikshme e Claudio Yacob në sfidën ndaj West Bromwich në Carabao Cup. Gungogan ka dëmtuar gjurin e majtë dhe sipas trajnerit Guardiola, 26-vjeçari pritet të qëndrojë 1 muaj larg fushave.