Inaki Williams, sezoni i fundit te Bilbao

Athletic Bilbao's forward Inaki Williams Arthuer celebrates after scoring during the UEFA Europa League group L football match Athletic Club Bilbao vs FK Partizan at the San Mames stadium in Bilbao on November 5, 2015. AFP PHOTO/ ANDER GILLENEA (Photo credit should read ANDER GILLENEA/AFP/Getty Images)

Për Inaki Williams, ky mund të jetë sezoni i fundit te Atletik Bilbao, pasi radha për shërbimet e tij është e gjatë dhe skuadrat që e dëshirojnë janë ndër më të rëndësishmet në Europë. Sulmuesi 23-vjeçar që kërkohet nga Inter, Dortmund, e Liverpool u shpreh se ndihet krenar që u pëlqen shumë ekipeve, duke sqaruar se në fund të sezonit do të vendosë për të ardhmen. Lidhur me klauzolën 50 mln euro, Williams tha se nuk e di sesa mund të vlejë, por një shumë të tillë e ka vendosur presidenti dhe janë klubet që duhet të arrijnë marrëveshje mes tyre.