Ballina Aktualitet Tjetër sukses spektakolar Noriega-Haki Droga në eksportin e kanabisit

Tjetër sukses spektakolar Noriega-Haki Droga në eksportin e kanabisit

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas sekuestrimit të 4 tonëve të drogës nga policia italiane. Në një postim në Facebook Berisha e cilëson si një sukses tjetër spektakolar Noriega-Haki Droga në eksportin e kanabisit! Kapet jahti me 4 tonë hashash i nisur nga Lezha!
“Të dashur miq, në një sukses të ri për rritjen e eksportit të kanabisit, Noriega dhe Haki Droga nisën nga Lezha për në gadishullin e Apenineve jahtin e mbushur me 4 tonë kanabis. Vetëm pesë ditë më parë, në kulmin e operacionit prej 1000 uniformash blu, policia italiane kapi një skaf me 2,3 tonë kanabis. Pra miq, në 5 ditë dyshja famoze Noriega-Haki Droga eksportuan 6.2 tonë kanabis. Ky është një sukses spektakolar. Bravo, aferim dyshja më famoze e drogës në Europë!”, shkruan Berisha.
4 tonelatat e drogës nga Shqipëria u sekuestruan mëngjesin e djeshëm nga policia italiane dhe Guarda di Finanza. Mediat italiane raportojnë se, vlera e drogës së sekuestruar përllogaritet mbi 20 milionë euro.

Exit mobile version