Aksident tek Fresku, tre persona të plagosur

Tre persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor në Tiranë. Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme rreth orës 15:25 në zonën e Freskut në Tiranë. Sipas informacioneve të policisë, të plagosur janë dy vajza dhe një djalë, të cilët u transportuan për në spital.
“Mjeti tip ‘Volkswage’ me drejtues shtetasin E.D., është përplasur me mjetin tip ‘Fiat’ me drejtues shtetasin K.L, ku si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i mjetit tip ‘Fiat’, shtetasi K.L., dhe pasagjeret po në këtë mjet, shtetaset B.Ç., dhe H.B., të cilët janë jashtë rrezikut për jetën”, sqaron policia.
Forcat e zjarrfikësve ndërhynë shpejt për të nxjerrë një nga të plagosurit që kishte mbetur i bllokuar. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të përplasjes së mjeteve.