Tatuazhi prekës i Valon Behramit

Valon Behrami zbulon tatuazhin e tij të ri. Mesfushori i Watford, ka bërë tattoo pothuajse gjithë këmbën e tij të djathtë, me një dizanj shumë prekës, duke pasqyruar në të gjenocidin serb ndaj kosovarëve.
32-vjeçari ka lindur në Mitrovicë, por luan me përfaqësuesen e Zvicrës, megjithatë mesa duket, Behrami nuk është nga ata persona që e harrojnë origjinën e tyre apo dhe atë çfarë kanë kaluar kosovarët vite më parë.
Pasi prindërit e tij humbën punën, familja e Behramit u largua për në Canton Ticino, vend në Zvicrën Jugore, në vitet 1990, teksa në në vitin 1998 morën lejeqëndrimin e përkohshëm.
Një foto vlen sa 1000 fjalë dhe këto që tregojnë tatuazhin e Behramit, vlejnë shumë herë më shumë.