Ibrahimoviç do të vazhdojë të jetë tek Manchester United

E ardhmja e Zlatan Ibrahimoviç do të vazhdojë të jetë tek Manchester United. Sulmuesi suedez është shumë pranë rikthimit te Djajtë e Kuq. Ibra, i cili u largua nga United në qershor, kur i përfundoi edhe kontrata me 20-herë kampionët e Anglisë, sëfundmi pas një bisede që ka patur me trajnerin Jose Mourinho i ka shprehur portugezit dëshirën për t’u rikthyer në “Old Trafford”. Gjiganri suedez po rikuperohet në kohë rekord nga dëmtimi që pësoi prillin e kaluar dhe kjo është një nga arsyet kryesore që drejtuesit e Manchester United po rinegociojnë me Ibrahimoviç për të arritur një marrëveshje të re bashkëpunimi.
Tottenham Hotspur në kërkim të një mbrojtësi cilësor. Trajneri Mauricio Pochettino u ka bërë të ditur drejtuesve të klubit londinez se ka nevojë për një qendërmbrojtës dhe këta të fundit janë gati tia plotësojnë dëshirën argjentinasit. Tottenham po bën gati një ofertë prej 38 milionë eurosh për të bindur Ajax-in të heqë dorë nga shërbimet e mbrojtësit të talentuar kolumbian Davinson Sanchez.
Antonio Conte kërkon përforcime dhe për këtë arsye drejtuesit e Chelsea-it janë duke lëvizur në merkato. Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, Blutë e Londrës janë gati të rritin ofertën për Alex Oxlade-Chamberlain. Për sulmuesin anësor të Arsenalit, Chelsea mund të derdhë në arkat e topçinjve deri në 38 milionë euro.