Ballina Sport Tronditet Barcelona

Tronditet Barcelona

Drejtuesit e Barcelonës kanë marrë lajme të këqija nga Anglia. Liverpool i ka bërë me dije gjigantit nga La Liga se Philippe Coutinho është i paprekshëm. Madje, udhëheqësit e Liverpoolit nuk kanë pranuar që të takohen me zyrtarët e Barcelonës për të biseduar për transferimin e mundshëm të Coutinhos në “Camp Nou”, shkruan Goal.com.
Anglezët e kanë bërë këtë veprim, pasi Coutinhon e konsiderojnë të pa prekshëm dhe se nuk kanë pasur se çfarë të diskutojnë. Mbetet të shihet se cili do të jetë hapi i radhës i Barcelonës për Coutinhon, i cili shihet si paradhësi i Neymarit, i cili u transferua te Barcelona për 222 milionë euro.
Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur misionin që ta transferojnë yllin e ri francez, Ousmane Dembele nga Borussia Dortmund. Dembele shihet si paraardhës i Neymarit, i cili u transferua në Paris Saint-Germain për 222 milionë euro. Por, transferimi i francezit në “Camp Nou” mund të dështojë, pasi Borussia Dortmund po kërkon 150 milionë euro për lojtarin. Megjithatë, drejtuesit e Barcelonës pritet që të bisedojnë sy më sy me udhëheqësit e Dortmundit, dhe do të mundohen që të gjejnë një marrëveshje për transferimin e Dembeles në “Camp Nou”.
Pas Neymarit, Barcelona do të mbetet edhe pa Munir El Haddadin. Ky i fundit ka arritur marrëveshje me Romën, shkruan e përditshmja katalunase, “Sport”. Sipas “Sport”, tani Romës i ka mbetur që të arrijë marrëveshje me Barcelonën për Munirin, përcjell “Express”.
Sulmuesi i Spanjës, i cili sezonin e kaluar ishte i huazuar te Valencia, mund të shitet për 15 milionë euro. Duhet theksuar se Munir ka pasur oferta edhe nga Ajax e Zenit St Petersburg, por ka zgjedhur Romën për ta vazhduar karrierën.
Pas blerjes së Neymarit nga Barcelona për 222 milionë euro, Paris Saint Germaini e ka gati ‘bombën’ e radhës. Sipas televizionit francez, TF1, ylli i Monacos, Kylian Mbappe ka vendosur që të transferohet në Paris Saint Germaini. Thuhet se Mbappe ka zgjedhur Parisin, pasi këta të fundit transferuan yllin brazilian, Neymar. Paris Saint Germaini do t’i ofroj Monacos 155 milionë, plus bonuse, për transferimin e Mbappes, i cili kërkohet me ngulm nga Real Madrid.

Exit mobile version