Superkupa e Italisë, Juventus me probleme ndaj Lazios

Ndërsa po numërohen ditët në prag të Superkupës së Italisë të dielën kundër Lazio-s, në kampin e Juventus nuk janë të gjithë lojtarët në kushte optimale. Kampionët e Serisë A duhet të bëjnë llogaritë me problemet fizike të kolumbianit Cuadrado, që është në dyshim për sfidën e stadiumit “Olimpico”.
Për trajnerin Alegri shtohen kështu mundësitë që në repartin ofensiv pas krahëve të Gonzalo Higuain, të jetë Dagllas Costa. Blerja e re e kësaj vere ishte në balotazh me mesfushorin kolumbian, por tashmë favorizohet nga lodhja muskulare e shokut të ekipit që i jep një fanelë titullari.
Cuadrado gjithsesi do të përfshihet në grumbullimin ndaj Lazio-s dhe mund të futet në fushë në pjesën e dytë në një skemë 4-2-4-1 që trajneri Alegri shpreson se do t’i japë trofeun. Pritet gjithashtu të mungojë portieri polak, zëvendësuesi Szczeny.