Ballina Sport Hysaj për rekord, i vetmi lojtar i pazëvendësueshëm tek Napoli

Hysaj për rekord, i vetmi lojtar i pazëvendësueshëm tek Napoli

NAPLES, ITALY - FEBRUARY 25: Elseid Hysaj of Napoli in action during the UEFA Europa League Round of 32 second leg match between SSC Napoli and Villarreal FC on February 25, 2016 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Një vit më parë, Elseid Hysaj u rendit futbollisti i tretë i Napolit për minutazhin më të madh të luajtur në të gjithë kompeticionet me skuadrën italiane. Përpara tij ishte vetëm portieri dhe një tjetër nga shokët e skuadrës. Kjo ka sjellë edhe disa herë lodhjen e tij dhe mediat italiane e kanë justifikuar shpesh paraqitjen e tij me këtë fakt.
Mirëpo, mbrojtësi i Kombëtares edhe këtë vit shihet si i pazëvendësueshëm. Qoftë edhe në një ndeshje miqësore. Në barazimin e Napolit 2-2 kundër Bornmëthit, shqiptari ishte autor i pasimit të një prej golave të Napolit. Jo vetëm kaq, por për fat të keq, në barazimin nga skuadra angleze, Hysaj devijoi pa fat një top që më pas u shënua në portën e napolitanëve.
Gjithsesi, përveç lojës së mirë të mbrojtësit të Kombëtares, ka rënë në sy fakti që Hysaj ka qenë i vetmi që ka luajtur 90 minuta për Napolin. Trajneri Sarri i ka zëvendësuar të gjithë futbollistët e tjerë, përfshirë edhe portierin, me përjashtim të mbrojtësit kuqezi.
Ndërkohë, “Daily Mirror” ka zbuluar se skuadra e Interit ka hyrë në garë transferimin e Riyad Mahrez nga Leicester City. “Daily Mirror” shkruan se drejtuesit e Nerazzurrëve shumë shpejt do t’i bëjnë një ofertë skuadrës nga Premierliga për Mahrezin. Për Mahrez interesim të madh ka shfaqur edhe Roma, por romakët thuajse janë dorëzuar, pasi Leicester City ka kërkuar 50 milionë funte (55 milionë euro) për lojtarin. Pritet të shihet nëse Interi do të jetë i gatshëm t’i plotësoj kërkesat e ish-kampionit të Anglisë apo jo.

Exit mobile version