Nga Spanja, Real Madrid ofron Kovaçiç dhe 85 milionë për Dybala

Paulo Dybala vazhdon të jetë ëndërr e largët e Real Madridit, ndërsa Kovaçiç është një nga profilet më të njohura nga Juventusi për të përmirësuar cilësinë e mesfushës së tij. Dy operacione që mund të jenë të lidhura ngushtë, sipas raporteve nga “Mundo Deportivo”. Për edicionin online të gazetës katalanase, Florentino Perez ka planifikuar të fillojë negociatat me stafin menaxhues të Juventusit për ta bindur atë që ta lërë të largohet “Joya” në këmbim të ish-lojtarit të Interit dhe një shume që mund të jetë rreth 80 dhe 85 milionë euro. Por Juventusi, vazhdon “Mundo Deportivo”, definitivisht nuk do të largohet nga Dybala për më pak se 120 milionë euro. Ai është një pikësynim edhe i Barcelonës për të zëvendësuar Neymar.