Arsenali kërkoi talentin e Dortmundit, por mori një “jo”

Kjo ishte e papritur! Arsenali këtë verë duket se ka bërë një ofertë për mesfushorin e Dortmundit, Ousmane Dembele, por është refuzuar. Lajmi vjen nga e përditshmja sportive spanjolle “El Mundo Deportivo”, sipas së cilës trajneri Arsene Wenger është i magjepsur nga 19-vjeçari. Pavarësisht deklaratave se Alexis Sanchez nuk do të largohet nga Londra, “Topçinjtë” janë të vetëdijshëm se gjithçka mund të ndodhë dhe po përgatiten për çdo skenar të mundshëm. Sulmuesi kilian nuk ndihet rehat në “Emirates Stadium”, sepse do të luajë në Champions League. Dembele me të vërtet nuk është një golashënues si 28-vjeçari, por luan në krah dhe do t’i sillte shumë dinamikë dhe ide lojës së Arsenalit. Përveç londinezëve, interes për mesfushorin francez ka shprehur edhe PSG-ja, por përgjigjja e Dortmundit ka qenë e njëjta: “jo”. Në Spanjë, ndërkohë, ai po “programohet” si pasues i brazilianit Neymar.