Mesazhi i fshehtë i Ronaldos për Neymarin

Në fushën e lojës janë rivalë, por jashtë saj ruajnë raport miqësor dhe shoqëror shumë të mirë. Cristiano Ronaldo dhe Neymar duket se kanë shkëmbyer mesazhe me njëri-tjetrin gjatë këtyre ditëve dhe portugezi e ka këshilluar që të mendohet mirë për të ardhmen, por i ka lënë të kuptohet se transferimi në Paris ndoshta nuk është i duhuri për të në këto momente. Ronaldo e ka këshilluar që nëse ka një ekip që ia vlen për të braktisur Barcelonën është Mançesteri. Lajmi i përhapur nga “The Sun” ka bërë xhiron e botës, por nuk është pritur aspak mirë nga drejtuesit katalanas dhe nga ata madrilenë. Këta të fundit tremben ndoshta se Ronaldo po mendon një rikthim të mundshëm në Angli dhe kërkon që të ketë shok skuadre Neymarin. Në një intervistë të thënë për “ESPN”, Ronaldo ka thënë se rivaliteti me lojtarët si Neymar, Messi, Higuain apo Levandovski e ka ndihmuar shumë të rritet në lojë. “Është e vërtetë që rivaliteti më bën të punoj më shumë, por unë me ata që përmenda më sipër bëjmë një kampionat më vete dhe pretendoj që të dal më i mirë se ata”, ka thënë Cristiano Ronaldo.