Grabitet një pikë karburanti tek “Shkëmbi” i Kavajës

Persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një karburant tek Shkëmbi i Kavajës. Në karburant ndodheshin rojet me inicialet M.P. 37 vjeç dhe P.M. 52 vjeç, njëri banues në Shkallnur dhe tjetri në Golem. Kanë qenë dy persona të armatosur, të cilët kanë dhunuar dhe më pas kanë grabitur paratë e xhiros së pikës së karburantit. Policia bëri të ditur se grabitësit kanë arritur të marrin një sasi lekësh nën ushtrimin e dhunës ndaj rojeve të karburantit. Ende nuk është zbardhur identiteti i autorit, policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.
“Më datë 30.07.2017, te shkëmbi i Kavajës, tek një karburant një person i paidentifikuar, rojeve të karburantit M.P dhe P.M, vjeç 37 e 52 banues në Shkallnur e Golem, u ka marrë me dhunë një sasi lekësh. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit”, thuhet në njoftimin e policisë.