Ballina Aktualitet Breshëri plumbash mbi “Audin”

Breshëri plumbash mbi “Audin”

Të shtëna me armë në lagjen “Kodër – Haxhë”, në Kamëz. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 01:20. Sipas policisë, persona ende të paindentifikuar kanë qëlluar me breshëri arme zjarri, në mjetin e parkuar tip “Audi”, në pronësi të shtetasit M.C. Bëhet me dije se nuk ka viktima në njerëz dhe se policia po punon për identifikimin e autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.
Në njoftimin e policisë thuhet se, më datë 31.07.2017, rreth orës 01:20, në numrin e Emergjencave 112 ka ardhur një telefonatë për të shtëna me armë në lagjen “Kodër – Haxhë”, në Kamëz. “Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe nga hetimet paraprake ka rezultuar se persona ende të paidentifikuar, kanë qëlluar me breshëri arme zjarri, në mjetin e parkuar tip “Audi”, në pronësi të shtetasit M.C. Nuk ka patur dëmtime në njerëz. Në vendngjarje janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale disa gëzhoja arme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Exit mobile version