Klopp nuk dorëzohet për Naby Keita

Jurgen Klopp s’duket se është dorëzuar për blerjen e Naby Keita. Trajneri i Liverpoolit ka pranuar se Leipzig ka refuzuar vazhdimisht ofertat e “The Reds” për futbollistin nga Guinea, përfshi dhe një shumë prej 70 milionë paundsh dhe me shumë gjasa transferimi i Keita-s në “Anfield Road” është i pamundur, pavarësisht se vetë futbollisti e dëshiron diçka të tillë.
Arsenal interesohet për Jean-Michel Seri. Mesfushori i Nice është vendosur në qendër të vëmendjes nga ana e “Topçinjve” të Londrës. Futbollisti nga Bregu i Fildishtë ka një klauzolë, e cila kap shifrat e 40 milionë eurove. Seri përgjatë këtij sezoni me fanellën e Nice regjistroi 39 takime të luajtura, nga ku ka arritur të realizojë 7 gola, si dhe shërbyer 9 asist. Në ditët në vazhdim pritet të ketë dhe një takim mes palëve.
Ros Barckley do të largohet nga Everton. Lajmin e jep vetë trajneri i skuadrës së Everton, Ronald Koeman, i cili ka deklaruar se është vetë futbollisti, ai që ia ka konfirmuar një gjë të tillë, në fundin e sezonit dhe se i ka thënë që dëshira e tij është të nisë një aventurë të re tek ndonjë skuadër tjetër. Divorci nuk duket larg, pasi Barckley ka refuzuar dhe rinovimin e kontratës me Everton.
Paul Pogba premton një sezon fantastik me fanellën e Man.United. Mesfushori i Djajve të Kuq është shprehur i bindur se United këtë sezon i ka të gjitha mundësitë për të fituar në të gjitha kompeticionet ku ata marrin pjesë. Rikthimi në Champions, sipas Pogba është një fakt që tregon se skuadra është përmirësuar ndjeshëm.
Premier League
Manchester City nuk ka nevojë për të tjerë sulmues. Një gjë të tillë e konfirmon vetë tekniku i Citizens, Pep Guardiola, i cili në një intervistë të dhënë ka mohuar zërat për një interesim të klubit anglez, për njërin mes Alexis Sanchez dhe Kylian Mbappe. Më tej 46-vjeçari deklaroi se është i kënaqur me transferimet e realizuara deri më tani nga ana e drejtuesve të skuadrës.