Gjendet trupi i pajetë i një personi në Lushnjë

Trupi i pajetë i një personi është gjetur dje pranë Spitalit të Lushnjës. Nga të dhënat e para të policisë mësohet se, trupi i përket një personi të seksit mashkull rreth 65 vjeç dhe është i dekompozuar. Ka dyshime që mund të bëhet fjalë për një endacak, ndërsa për ta identifikuar pritet kryerja e ekspertizës mjeko-ligjore. Policia po heton për të sqaruar rrethanat si ka ndodhur ngjarja, nëse ka qenë aksidentale apo e kanë vrarë.