Ballina Sport Ergys Kaçe në “radarin” e Panionios

Ergys Kaçe në “radarin” e Panionios

Ergys Kaçe në radarin e Panionios. Ky është titulli i portalit grek “Newsnowgr.com” që zbulon prapaskenën e merkatos për mesfushorin shqiptar të PAOK-ut. Lojtari i lindur në Korçë nuk u përfshi në listën e lojtarëve që u aktivizuan në ndeshjen e Europa League kundër Olimpik Donetsk, pasi trajneri Aleksandar Stanojeviç ka lënë të kuptohet se 24-vjeçari nuk është në planet e tij për këtë sezon. Kjo ka bërë që klubet greke të tentojnë afrimin e shqiptarit dhe një prej tyre është klubi nga Athina. “Mesfushori është në majën e listës së dëshirave të klubit nga lagjia ‘New Smyrna’, por për të finalizuar marrëveshjen e huazimit klubet duhet të bien dakord”.
Një prej pikave që po ndan palët është çështja e pagës sepse Panionios kërkon që një pjesë të saj ta marrë përsipër klubi nga Selaniku. Sezonin e shkuar, Panionios bëri një paraqitje mjaft të mirë në kampionat, duke u renditur në vendin e pestë, por pas fazës play off, ekipi nga periferia e Athinës nuk arriti të ngjitej mes tre të parëve për të siguruar një biletë europiane. Gjithsesi, Panionios ka nisur një projekt ambicioz për ndërtimin e një skuadre të fortë për sezonin e ardhshëm dhe objektivi kryesor është futja në zonën europiane.

Exit mobile version