Inter ofron yllin e skuadrës për Di Marian

Drejtuesit e Interit ende nuk kanë hequr dorë nga transferimi i Angel di Marias. Angel di Maria, ylli i Paris Saint-Germain, vazhdon të mbetet objektiv i Interit për këtë afat kalimtar veror. Nerazzurrët janë duke shpresuar që shumë shpejt ta mbyllin transferimin e argjentinasit në “San Siro”, shkruan “Calciomercato.com”. Thuhet se Interi është i gatshëm t’i ofrojë klubit nga Parisi yllin e skuadrës, Geoffrey Kondogbia për t’ia marrë Di Marian.
Interi duhet të rrisë ofertën nëse dëshiron të marrë Keita Balde nga Lazio. Klubi zikaltër ka ofruar 22 milionë euro plus 3 milionë bonuse, por kjo shifër është konsideruar e ulët nga presidenti Claudio Lotito, i cili kërkon më shumë për të lënë të lirë lojtarin. Nga ana tjetër klubi bardhekaltër ka refuzuar edhe oferta nga Liverpool e Monaco, pasi sulmuesi dëshiron qëndrimin në Serie A.
Në shtëpinë e Juventusit vazhdojnë punën për të përforcuar repartin e mesfushës. Ëndrra e “Zonjës së Vjetër” mbetet Emre Can i Liverpool, por së fundmi, bardhezinjtë kanë rifshfaqur interesin për Blaise Matuidi, kontrata e të cilit me PSG skadon në vitin 2018. Për francezin, Marotta është i gatshëm të shpenzojë 15 mln euro dhe agjenti i tij, Raiola, por përpiqet të bindë pronarin Al-Khelaifi.
Mesfushori kilian, Matias Fernandez, i cili në sezonin e fundit luajti në formë huazimi te Milani, është pranë zgjidhjes së kontratës me klubin e Fiorentinës. 31-vjeçari mund ta vijojë karrierën e tij në Spanjë, pasi për të ka shfaqur interes Valencia. Një mundësi e mirë kjo për Fernandez, që nuk bën pjesë në planet e klubit vjollcë për sezonin e ri.