Ballina Politikë Ngjela: Rama po imiton intelektin e Hoxhës që të çon në terrorizëm!

Ngjela: Rama po imiton intelektin e Hoxhës që të çon në terrorizëm!

Një prej aleatëve dhe njëherësh kritikë të Edi Ramës, avokati Spartak Ngjela në një reagim të tij i bën thirrje kryeministrit që të kujtojë edhe shtresën e ish-të dënuarve politikë të vrarë nga regjimi i Enver Hoxhës.
Në një postim në Facebook, Ngjela lëshon kritika edhe mbi një çështje shumë të rëndësishme siç është Reforma në Drejtësi.
Reagimi
Na habit Rama me një vajzë që na paskan vrarë gjermanët në luftë. Pse nuk merret ky “humanist i madh” me të vrarët që iu bëri Enver Hoxha prapa krahëve bashkëluftëtarëve të tij shqiptarë, që nga Qemal Stafa e deri te Vasil Shanto; nga Asim Zeneli e deri te Raqi Qirinxhi; që nga Mustafa Gjinishi e deri te të tjerë me radhë; ai që e dorëzoi gjeneralin britanik, Devis, te gjermanët edhe pse e kishte aleat!
Dhe më duket se Rama e di vlerë këtë.
Këtë politikë kërkon të imitosh ti Ramë; domethënë vobektësinë e intelektit Hoxha që të çon në terrorizëm!
Vërtet mendon se e mallëngjen Angela Merkelin me ato broçkulla që përmend kot, pa fare lidhje!
Shtroju reformës Ramëziu, se nuk shpëton dot po ke futur duart dhe leri përkujtimoret dhe Lulzim Bashën, në vendin e tyre, se hetimi ka filluar.
ll. Asnjë kacidhe nuk merr dot Rama në Perëndim pa Reformën në Drejtësi. Dhe nëse nuk merr dot: përse ta duan shqiptarët, që t’i shohin atletet!
Nuk heq dorë Uashingtoni nga Reforma, mjerë ata që mendojnë apo kanë menduar për Rusinë!
lll. Filloi Rama të merret me Gjermaninë tani se ka presionin e Merkelit. Çështë kjo politikë shterpë si ajo e Enver Hoxhës pikërisht ku duhet të fillojë demokracia me rrënjë katërfishe në Shqipëri: në procesin zgjedhor; në sistemin gjyqësor; në pushtetin lokal, në riinstitucionalizimin e shtetit shqiptar. Të shohim… por shenjat nuk janë të mira për Ramën.

Exit mobile version