Chelsi e City në garë për Mendy

Dy kandidatë nga Anglia për Benjamin Mendy. Mbrojtësi i Monacos falë paraqitjeve të tij përgjatë sezonit në Ligue One, ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të mëdha europiane. Në Angli dy janë kandidatët që kërkojnë të transferojnë francezin, Chelsi dhe Manchester City. Citizens janë të parët që kanë bërë hapa konkretë, duke i paraqitur ekipit nga Principata një ofertë, që kap shifrat e 50 milionë eurove, pavarësisht shumës duket se drejtuesit e Monacos nuk janë bindur dhe e kanë refuzuar atë.
Përsa i përket “Bluve të Londrës” tratativat janë vetëm në hapat e para të bisedimeve. Deri më tani të dy klubet kanë arritur t’i rrëmbejnë nga një futbollist Monacos. City Bernardo Silva, ndërsa Chelsi Timoue Bakayoko. Tashmë mbetet për t’u parë se cili prej dy klubeve angleze do të arrijë të realizojë një tjetër goditje në radhët e kampionëve të Francës. Ndërkohë në Francë, PSG duket se është shumë pranë transferimit të sulmuesit të Arsenal, Alexi Sanchez. Kiliani është parë në një hotel në Paris, madje sipas asaj që raportojnë mediat vendase është shumë pranë finalizimit. Transferimi do t’i kushtojë arkave të PSG rreth 63 milionë euro.